معرفی سیستم عامل Web OS شرکت LG

این سیستم عامل در برخی از تولیدات HP مانند Palm Pixi نیز مورد استفاده قرار گرفته بود و LG وب او اس را علاوه بر تلویزیون، در تبلت و چند نمونه از گوشی های هوشمند نیز به کار گرفت. هم اکنون آخرین نسخه این سیستم عامل تلویزیونی با نام WEB OS 3.5 به تازگی معرفی شده است. WEB OS نیز دارای نوار وظیفه است که کارایی آن را افزایش می دهد. این سیستم عامل نیز قابلیت بروزرسانی را داراست اما در تجربه های عدم ارائه برای تلویزیون های قدیمی تر به دلیل استفاده از سخت افزار ضعیف تر نیز وجود داشته است. در WEB OS 3.5 نوار وظیفه به صورت طولی در تلویزیون نمایش داده می شود. یک هاب جدید برای نمایش ورودی ها مانند HDMI در نظر گرفته شده است. این سیستم عامل با تمامی پخش کننده های آنلاین مانند Netflix, Amazon, YouTube و Google Play TV سازگاری کامل دارد. همچنین فروشگاه یا سرور اختصاصی ال جی نیز در اختیار کاربران قرار داده شده است.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در LG WEB OS وجود دارد سهولت در استفاده و عدم سختی در فراگیری کاربردهای آن است. ریموت کنترل های ال جی که این کمپانی نام جادویی (Magic Remote) را بر روی آنها نهاده است، دارای غلطتک و کلید فراخوانی هستند که به صورت یک ماوس عمل کرده و به سرعت محیط هوشمند را صدا خواهد زد. LG WEB OS نیازی چندانی به سخت افزارهای بسیار قدرتمند ندارد و این به خودی خود یک مزیت بزرگ است. LG WEB OS شاید در زمینه ارتباط با محیط های خارجی یک پله از TIZEN عقب تر باشد، اما در بخش اپلیکیشن ها چیزی از آن کم ندارد. LG WEB OS نیز بر اساس زبان برنامه نویسی لینوکس و به عبارت ساده تر با استفاده از هسته لینوکس طراحی شده است. ال جی اعلام کرده است که در WEB OS 3.5 سرعت این سیستم عامل تا 40% افزایش داشته است که یکی از دلایل آن استفاده از سخت افزارهای سریع تر است. همچنین ال جی برای سهولت در دسترسی به شبکه های پخش آنلاین، کلید های 1 تا 3 را به صورت Shift طراحی کرده است که دارای دو کاربرد هستند. ال جی که تا پیش از این ماژول های ارتباط بدون سیم خود مانند بلوتوث را از کمپانی Broadcom تامین می کرد، به تازگی شرکت MediaTek را جایگزین آن کرده است.

همچنین این شرکت قابلیت Magic Sound Tuning را به این OS افزوده است که کالیبراسیون هوشمند صدا را از طریق سنسورهای قرار گرفته بر روی ریموت کنترل انجام می دهند. سیستم عامل WEB OS 3.5 هم اینک از تصویر برداری و پخش ویدیو های 360 درجه ای نیز پشتیبانی کرده و آنها را نمایش می دهد. سیستم عامل WEB OS از کمپانی ال جی دومین سیستم عامل برتر تلویزیونی در جهان است.

 

نقاط قوت و برجسته

طراحی و توسعه

سهولت در استفاده، ظاهر جذاب و مدرن، یادگیری در زمان کم، توسعه تخصصی و افزایش چشمگیر کارایی در نسخه های جدید، سازگاری پیشرفته با ریموت

ال جی الکترونیک؛ کره جنوبی

مطلبی که مشاهده کردید از طریف آنتن مرکزی هاتف جهت آشنایی با سیستم عامل وب او اس شرکت ال جی برای شما تهیه شده است.سایر مقالات این مبحت